Asset Publisher Asset Publisher

VII edycja Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem - ODWOŁANA

Drodzy Biegacze i Biegaczki !

            W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym Kraju spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteśmy zmuszeni odwołać VII edycję Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem planowaną na 30 maja 2020 roku. Mamy nadzieję, że tegoroczną edycję biegu będziemy mogli zorganizować w późniejszym terminie o czym poinformujemy za pomocą FB i strony internetowej Nadleśnictwa Nawojowa.

            Z uwagi na obecne wydarzenia prosimy Was o zachowanie szczególnej ostrożności, dbanie o siebie i swoich bliskich, jednocześnie przyłączając się do akcji #zostańwdomu wiedząc, że zdrowie jest zawsze nadrzędną wartością. W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji życzymy Wam wiele spokoju i pogody ducha.

            Mamy nadzieję, że wkrótce ponownie spotkamy się na trasach biegowych !


WYNIKI VI LEŚNEGO BIEGU PSZCZELIM SZLAKIEM

VI Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem pod Honorowym Patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie za nami. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie!

Partnerami organizacyjnymi VI Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem byli: Wojewódzki Związek Pszczelarski w Krakowie, Wójt Gminy Łabowa oraz Pasieka Barć w Kamiannej.

Podczas imprezy zorganizowano specjalnie zaaranżowane, cieszące się ogromnym zainteresowaniem stoisko edukacyjno-promocyjne, w którym każdy mógł zapoznać się z tajnikami pracy leśnika oraz wziąć udział w konkursach wiedzy ekologicznej z nagrodami. Atrakcyjne stoisko promocyjne z produktami pszczelimi zorganizował również Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie.

Dziękujemy wszystkim za miłą, koleżeńską atmosferę, sportowego ducha walki, chęć wsparcia potrzebującego pomocy Tobiaszka oraz uśmiech na waszych twarzach.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie FB biegu: https://www.facebook.com/pszczelimszlakiem

W załączeniu poniżej podajemy wyniki poszczególnych biegów.


Patronat honorowy oraz plany tras biegowych i ich proflile

Uczestnicy VI edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem! Dostępne są już mapki z planami tras biegowych oraz ich profilami podłużnymi.

Miło nam Państwa poinformować, że Patronat Honorowy nad VI Leśnym Biegiem Pszczelim Szlakiem objął Dyrektor Reguionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

    

Parametry te nieco odbiegają w niewielkim stopniu od wartości zawartych w Regulaminie biegu co jest związane z pracami leśnymi prowadzonymi na terenie leśnictwa FELECZYN i koniecznością niewielkiej modyfikkacji przebiegu tras.

Parametry tras oraz ich przebieg uzależnione są od ukształtowania terenu, istniejącej sieci dróg leśnych i szlaków zrywkowych, ich stanu technicznego oraz lokalizacji wiaty turystycznej Feleczyn jako centralnego miejsca wydarzenia.

 

Szczegółowy przebieg tras i ich profili dostępny w załącznikach poniżej.

 


Wyniki IV Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem

IV Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem przeszedł do historii. Dziękujemy  Państwu za liczną obecność i sportowego ducha walki, który spowodował, że Kamianną wypełniła wspaniała atmosfera połączona z przyjacielską rywalizacją.

Dużym sprzymierzeńcem sobotniej rywalizacji okazała się pogoda, dzięki której zawodnicy po męczącym starcie mogli się regenerować korzystając z przyrodniczych walorów Kamiannej.

Poniżej prezentujemy wyniki uczestników biegu.

Przygotowania do IV edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2017

Przygotowania do IV edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2017 nabierają tempa!

Biegaczki i Biegacze! Pamiętajcie o wpisaniu naszej imprezy w swoim biegowym kalendarium!

Termin: 13 maja 2017
Miejsce: Kamianna (start i meta przy stacji narciarskiej Kamianna)
Wkrótce zamieścimy regulamin oraz szczegółowe informacje o terminach zapisów.


Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

W dniu 11 maja 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w Kamiannej odbył się l Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

I Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem przeszedł do historii. Dziękujemy  Państwu za liczną obecności i sportowego ducha walki, który spowodował, że Kamianną wypełniła wspaniała atmosfera połączona z przyjacielską rywalizacją.

Najmłodszych biegaczy na trudnej, górskiej trasie ścigało się  56 dziewcząt i chłopców

Na starcie zawodów na dystansie 10 km stanęło 212 uczestników, wśród których nie zabrakło czołowych biegaczy górskich z naszego kraju. Jednak największe emocje towarzyszyły rywalizacji najmłodszych biegaczy. W trzech kategoriach wiekowych, na trudnej, górskiej trasie ścigało się  56 dziewcząt i chłopców przepełnionych wolą walki i zwycięstwa.

Na dystansie 10 km stanęło 212 uczestników

Dużym sprzymierzeńcem niedzielnej rywalizacji okazała się pogoda, dzięki której zawodnicy po męczącym starcie mogli się regenerować korzystając z przyrodniczych walorów Kamiannej.

Aby wspomnienia z I Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem pozostały z Państwem na dłużej na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i linki do  relacji filmowej z zawodów.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia ścieżek przyrodniczych Nadleśnictwa Nawojowa zarówno podczas rodzinnych spacerów jak również treningów biegowych, które pozwolą jeszcze lepiej przygotować się do startu w przyszłorocznej edycji  Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem.

DARZ BÓR!


II EDYCJA LEŚNEGO BIEGU

P R O G R A M Leśny bieg pszczelim szlakiem 10 maja 2015r.

Dolna stacja wyciągu narciarskiego Kamianna - Ski

  800-1000  - otwarcie biura zawodów i weryfikacja  uczestników biegu głównego i biegów
                       towarzyszących (biegów dla dzieci).

         1015   -  oficjalne otwarcie zawodów.

         1030   -  biegi towarzyszące – start w kolejności:

·         K1, M1 – dzieci urodzone w 2005r. i młodsze,

·         K2, M2 – dzieci urodzone w latach 2002-2004,

·         K3, M3 – dzieci urodzone w latach 1999-2001.

         1130  -  start biegu głównego (jednocześnie wszystkie kategorie wiekowe).

         1330  -  zamknięcie mety.

Scena przed Domem Pszczelarza

         1330  -  Koncert Zespołu Sygnalistów Nadleśnictwa Nawojowa.

         1345  -  Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród.

                   -  Rozlosowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegu głównego.

                   -  Zakończenie  zawodów.

 

UWAGA:

Od godziny 1100 z parkingu obok Domu Pszczelarza będzie kursował  bus na parking leśny Jaworynki. Parking  znajduje  się  przy  trasie  biegu głównego co  daje  możliwość  kibicowania  biegaczom.

Na parkingu, w ramach dni otwartych funduszy europejskich, prezentowany będzie,  zrealizowany  przez  Lasy  Państwowe,  Program  Małej Retencji Górskiej.

 


Wysokie lokaty Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2014 w plebiscycie najlepszy bieg górski 2014

Wysokie lokaty Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2014 w plebiscycie najlepszy bieg górski 2014

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji plebiscytu organizowanego przez portal biegigorskie.pl nasz bieg uzyskał bardzo dobre wynik w dwóch kategoriach.

W kategorii najlepszy bieg anglosaski - spośród 32 biegów zdobyliśmy wysokie 5 miejsce!

W kategorii debiut roku - spośród 10 biegów uzyskaliśmy 4 miejsce dosłownie ocierając się o podium!

 

Szczegóły na stronie http://www.biegigorskie.pl/zlote-kozice-rozdane/

Wszystkim bardzo dziękujemy za oddane głosy a zwycięzcom gratulujemy.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Projekt ochrony cisa

Projekt ochrony cisa

Projekt „Ochrona Cisa pospolitego i jego restytucja na terenie RDLP w Krakowie" 

WARTOŚĆ PROJEKTU 1 847 633 PLN

DOFINANSOWANIE Z UNI EUROPEJSKIEJ 1 357 110 PLN

W Nadleśnictwie Nawojowa do końca 2014 roku realizowany jest projekt pn. „Ochrona cisa pospolitego i jego restytucja na terenie RDLP w Krakowie". Projekt, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach POIiŚ i  współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który zakłada podjęcie kompleksowych działań obejmujących inwentaryzację istniejących stanowisk cisa, wybór populacji do rozszerzonej reprodukcji materiału sadzeniowego, utworzenie uprawy zachowawczej, poprawę warunków bytowania oraz odtworzenie zasobów cisa w ekosystemach leśnych.

Realizacja projektu ma skutkować wyprodukowaniem generatywnie i wegetatywnie 78 tysięcy sadzonek, pozyskaniem 15 kg nasion cisa pospolitego i 45 tysięcy sztuk zrzezów zielnych, wprowadzeniem 30 tysięcy sadzonek do upraw podokapowych, przeznaczeniem 15 tysięcy sadzonek na plantacje i zadrzewienia oraz zakupieniem przeszło 5 ha gruntów z naturalnymi stanowiskami cisa, które planuje się objąć ochroną rezerwatową.