Asset Publisher
Organizacja
Nadleśnictwo Nawojowa położone jest w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim a swym zasięgiem obejmuje miasta i gminy Nowy Sącz, Krynicę-Zdrój, Grybów, Nawojową, Łabową i Kamionkę Wielką
Nadleśnictwo Nawojowa położone jest w województwie małopolskim w powiecie nowosądeckim i swym zasięgiem obejmuje miasta i gminy Nowy Sącz, Krynicę-Zdrój, Grybów, Nawojową, Łabową i Kamionkę Wielką. Lasy w terenie górskim położone są na wysokości od 400 do 1100 m npm w masywach Beskidu Sądeckiego i Niskiego w zlewni rzek Białej i Kamienicy. Wg regionalizacjii przyrodniczo - leśnej lasy Nadleśnictwa Nawojowa położone są VIII Krainie Karpackiej w dzielnicach Gorców i Beskidu Sądeckiego oraz Beskidu Niskiego.
Siedziba Nadleśnictwa Nawojowa znajduje się w miejscowości Nawojowa przy ulicy Lipowej 1, przy drodze krajowej nr 75 Nowy Sącz - Krynica.
Siedziba Nadleśnictwa Nawojowa znajduje się w miejscowości Nawojowa nr 229
Ogólna powierzchnia lasów własności Skarbu Państwa zarządzanych przez Nadleśnictwo Nawojowa wynosi 12 252,04 ha.
Nadleśnictwo pełni nadzór nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa o powierzchni około 7 700 ha.
Nadleśnictwo tworzy 1 obręb leśny podzielony na 12 leśnictw oraz 1 Gospodarstwo Szkółkarskie.
Obręb Nawojowa obejmuje leśnictwa: Królowa, Bogusza, Florynka, Kamianna, Berest, Kotów, Roztoka, Nowa Wieś, Łabowa, Feleczyn, Barnowiec, Homrzyska oraz Gospodarstwo Szkółkarskie Feleczyn.
Asset Publisher
Wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego
Wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego
Wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego „Poznaj i zrozum mikroświat lasu: Rola płazów, gadów i owadów w ekosystemie leśnym”.
Z radością informujemy, że 7 października br. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Poznaj i zrozum mikroświat lasu – Rola płazów, gadów i owadów w ekosystemie leśnym”. Konkurs był skierowany do uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu Nadleśnictwa Nawojowa. Został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w ramach projektu o tym samym tytule.
Jury miało trudne zadanie, oceniając prawie 300 zgłoszonych prac. Większość z nich w ciekawy sposób ukazała rolę małych organizmów w lesie.
Prace zostały ocenione według następujących kryteriów: samodzielność dziecka, zgodność z tematem, oryginalność, umiejętności plastyczne, estetyka, wyrażenie emocji oraz wybór techniki i materiałów.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!
Dziękujemy także wszystkim Uczestnikom za ich zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie prac J
W załączniku znajduje się lista zwycięzców i wyróżnionych.