Program "Zanocuj w lesie"
Nadleśnictwo Nawojowa zmieniło obszar leśny, w którym można zanocować w lesie
bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Możecie u nas nocować na znacznie większej powierzchni!
Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.
Ważne: Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:
- regulaminem korzystania z obszaru (decyzja o uruchomieniu programu oraz regulamin w załączniku poniżej)
- na wyznaczonym obszarze możesz używać kuchenek gazowych przy zachowaniu ostrożności. Miejsca do rozpalenia ognia określone są w załączniku mapowym do regulaminu.
- mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
- zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
- z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
- w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! (terminy polowań zbiorowych znajdziesz na stronach kół łowieckiech: http://kłgłuszec.pl/, http://www.orzel-grybow.pl/index.php, oraz na stronach urzędów gmin: https://labowa.pl/, https://www.nawojowa.pl/, https://www.kamionkawielka.pl/, https://www.gminagrybow.pl/
- Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres [link do adresu mailowego koordynatora] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
Nadleśnictwo Nawojowa należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakim jest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych.
Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Przemysław Nosal, adres e-mail: przemyslaw.nosal@krakow.lasy.gov.pl
Asset Publisher
Asset Publisher
Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem
Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem
W dniu 11 maja 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w Kamiannej odbył się l Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem
I Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem przeszedł do historii. Dziękujemy Państwu za liczną obecności i sportowego ducha walki, który spowodował, że Kamianną wypełniła wspaniała atmosfera połączona z przyjacielską rywalizacją.
Najmłodszych biegaczy na trudnej, górskiej trasie ścigało się 56 dziewcząt i chłopców
Na starcie zawodów na dystansie 10 km stanęło 212 uczestników, wśród których nie zabrakło czołowych biegaczy górskich z naszego kraju. Jednak największe emocje towarzyszyły rywalizacji najmłodszych biegaczy. W trzech kategoriach wiekowych, na trudnej, górskiej trasie ścigało się 56 dziewcząt i chłopców przepełnionych wolą walki i zwycięstwa.
Na dystansie 10 km stanęło 212 uczestników
Dużym sprzymierzeńcem niedzielnej rywalizacji okazała się pogoda, dzięki której zawodnicy po męczącym starcie mogli się regenerować korzystając z przyrodniczych walorów Kamiannej.
Aby wspomnienia z I Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem pozostały z Państwem na dłużej na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i linki do relacji filmowej z zawodów.
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia ścieżek przyrodniczych Nadleśnictwa Nawojowa zarówno podczas rodzinnych spacerów jak również treningów biegowych, które pozwolą jeszcze lepiej przygotować się do startu w przyszłorocznej edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem.
DARZ BÓR!
-
Zdjęcia z I Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem dostępne w zakładce "Galeria zdjęć".
-
Wyniki biegu zamieszczamy poniżej do pobrania.
-
Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem dostępny również na Facebooku.