Lista aktualności Lista aktualności

Choinka dla życia

LasyPaństwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi w ramach akcji "Choinka dla życia" przygotowały prezent dla tych, którzy 16 grudnia podzielą się z potrzebującymi darem krwi. Każdy, kto w tym dniu odda krew otrzyma naturalne, świąteczne, pachnące lasem drzewko.
 
Choinki przygotowane przez Nadleśnictwo Nawojowa trafią d RDLP w Krakowie - ta jednostka będzie koordynatorem wydarzenia na Małopolskę. Oddać krew oraz odebrać świąteczne drzewko będziecie mogli 16 grudnia, przy siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, ul. Rzeźnicza 11 Kraków.
 
Szczegóły, w tym mapa punktów krwiodawstwa oraz wskazówki jak przygotować się do oddania krwi znajdziecie pod adresem: https://choinkadlazycia.pl/
 
A dlaczego oddawanie krwi jest takie ważne?
Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Bez niej najbardziej skomplikowane i nawet te najbardziej nowoczesne operacje nie byłyby możliwe.
Bez dobrej woli ludzi, którzy godzą się oddawać własną krew, nie można ratować innych, a nigdy nie wiemy, kiedy nasi najbliżsi albo my sami będziemy jej potrzebować.
Symbolicznym, pachnącym, naturalnym drzewkiem chcemy podziękować tym, którzy pomagają innym.