Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie XVI Mistrzostw Narciarskich Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Krakowie

Na stacji narciarskiej Master-Ski w Tyliczu w dniu 04 marca 2023 r. odbyły się XVI Zawody Narciarskie o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

W zawodach brali udział reprezentanci biura RDLP w Krakowie, Wydziału Leśnego w Krakowie, Zakładu Ochrony Lasu w Krakowie, Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz wszystkich 16 nadleśnictw zgrupowanych w Krakowskiej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Zawody możemy uznać za udane, pogoda dopisała, a zawodnicy wykazywali się naprawdę świetnymi umiejętnościami.

Na uwagę zasługują wyniki Wiktora Szczygła, reprezentanta Drużyny RDLP Kraków, który pokonał całą trasę w zaledwie 26 sekund i 23 setne wygrywając swoją kategorię i uzyskując najlepszy czas przejazdu na całych zawodach! Wiktor zwyciężył także konkurencję Slalom Równoległy.

Najszybszą kobietą zawodów była Barbara Szymaczek, reprezentantka Nadleśnictwa Nowy Targ, która pokonała trasę w czasie 28 sekund i 12 setnych.

Najszybszą leśniczką tych zawodów została Aleksandra Głodkiewicz z Nadleśnictwa Nowy Targ z czasem 31:25 sek.

Wśród pracowników Lasów Państwowych najlepszy okazał się Marek Hurkała z Nadleśnictwa Krościenko, który uzyskał czas 28:23 sek. Na miejscach 2, 3 i 4 uplasowali się reprezentanci Nadleśnictwa Nawojowa, odpowiednio: Piotr Świętach, Marcin Skoczeń i Mateusz Latoń.
Puchar Drużynowy i przechodni Puchar Dyrektora Lasów Państwowych w Krakowie obroniła drużyna Nadleśnictwa Krościenko, za nią uplasowały się reprezentacje Nadleśnictwa Nowy Targ, Drużyna Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz Nadleśnictwa Nawojowa.

Puchar rodzinny trafił do familii Głodkiewiczów reprezentujących drużynę Nadleśnictwa Nowy Targ, wicemistrzami została rodzina Latoń z Nadleśnictwa Nawojowa, a na trzecim miejscu w pucharze rodzinnym uplasowała się rodzina Wierciochów – reprezentanci Nadleśnictwa Krościenko.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich rodzinom za udział w imprezie, która promuje narciarstwo i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a stacji Master-Ski za świetną współpracę i rewelacyjne przygotowanie.