Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Nawojowa zmieniło obszar leśny, w którym można zanocować w lesie
bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Możecie u nas nocować na znacznie większej powierzchni!

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Ważne: Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

- regulaminem korzystania z obszaru (decyzja o uruchomieniu programu oraz regulamin w załączniku poniżej)

- na wyznaczonym obszarze możesz używać kuchenek gazowych przy zachowaniu ostrożności. Miejsca do rozpalenia ognia określone są w załączniku mapowym do regulaminu.

- mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

- zasadami bezpiecznego korzystania z lasu

- z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu

- w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  (terminy polowań zbiorowych znajdziesz na stronach kół łowieckiech: http://kłgłuszec.pl/, http://www.orzel-grybow.pl/index.php, oraz na stronach urzędów gmin: https://labowa.pl/, https://www.nawojowa.pl/, https://www.kamionkawielka.pl/, https://www.gminagrybow.pl/

- Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres [link do adresu mailowego koordynatora] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Nadleśnictwo Nawojowa należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakim jest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Przemysław Nosal, adres e-mail: przemyslaw.nosal@krakow.lasy.gov.pl