Asset Publisher Asset Publisher

Wsparcie celów społecznie użytecznych

Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa wprowadził regulamin dotyczący darowizn, które określa szczegółowe zasady, w tym m.in. cele, tryb i warunki udzielania wsparcia finansowego (treść w załączniku pod artykułem).

 

Nadleśnictwo Nawojowa zaangażowane jest we wspieranie inicjatyw społecznych. Jedną z form takiego wsparcia są darowizny finansowe udzielane z wypracowanego przez nadleśnictwo zysku.

O taką formę wsparcia ubiegać mogą się zorganizowane podmioty społeczne, które w swoich statutach, regulaminach posiadają zapis o szeroko rozumianym celu społecznie-użytecznym (m.in. fundacje, stowarzyszenia, organizacje społeczne  i pozarządowe, jednostki samorządowe). Wsparcie może zostać udzielone na podstawie pisemnego wniosku, którego wzór znajduje się w załączeniu.

Ze względu na ograniczone środki finansowe jakimi dysponuje nadleśnictwo na ten cel, złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z udzieleniem wsparcia finansowego, w związku z czym Ndleśnictwo Nawojwoa zastrzega sobie, iż nie jest zobowiązane do kontaktu z Wnioskodawcami, którym nie przyznano Darowizny.

Warunkiem ewentualnego przekazania Darowizny jest zawarcie pisemnej umowy Darowizny pomiędzy Obdarowanym a Nadleśnictwem Nawojowa. Wzór takiej umowy znajduje się w załączeniu pod artykułem.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Projekt ochrony cisa

Projekt ochrony cisa

Projekt „Ochrona Cisa pospolitego i jego restytucja na terenie RDLP w Krakowie" 

WARTOŚĆ PROJEKTU 1 847 633 PLN

DOFINANSOWANIE Z UNI EUROPEJSKIEJ 1 357 110 PLN

W Nadleśnictwie Nawojowa do końca 2014 roku realizowany jest projekt pn. „Ochrona cisa pospolitego i jego restytucja na terenie RDLP w Krakowie". Projekt, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach POIiŚ i  współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który zakłada podjęcie kompleksowych działań obejmujących inwentaryzację istniejących stanowisk cisa, wybór populacji do rozszerzonej reprodukcji materiału sadzeniowego, utworzenie uprawy zachowawczej, poprawę warunków bytowania oraz odtworzenie zasobów cisa w ekosystemach leśnych.

Realizacja projektu ma skutkować wyprodukowaniem generatywnie i wegetatywnie 78 tysięcy sadzonek, pozyskaniem 15 kg nasion cisa pospolitego i 45 tysięcy sztuk zrzezów zielnych, wprowadzeniem 30 tysięcy sadzonek do upraw podokapowych, przeznaczeniem 15 tysięcy sadzonek na plantacje i zadrzewienia oraz zakupieniem przeszło 5 ha gruntów z naturalnymi stanowiskami cisa, które planuje się objąć ochroną rezerwatową.