Wydawca treści
Organizacja
Nadleśnictwo Nawojowa położone jest w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim a swym zasięgiem obejmuje miasta i gminy Nowy Sącz, Krynicę-Zdrój, Grybów, Nawojową, Łabową i Kamionkę Wielką
Nadleśnictwo Nawojowa położone jest w województwie małopolskim w powiecie nowosądeckim i swym zasięgiem obejmuje miasta i gminy Nowy Sącz, Krynicę-Zdrój, Grybów, Nawojową, Łabową i Kamionkę Wielką. Lasy w terenie górskim położone są na wysokości od 400 do 1100 m npm w masywach Beskidu Sądeckiego i Niskiego w zlewni rzek Białej i Kamienicy. Wg regionalizacjii przyrodniczo - leśnej lasy Nadleśnictwa Nawojowa położone są VIII Krainie Karpackiej w dzielnicach Gorców i Beskidu Sądeckiego oraz Beskidu Niskiego.
Siedziba Nadleśnictwa Nawojowa znajduje się w miejscowości Nawojowa przy ulicy Lipowej 1, przy drodze krajowej nr 75 Nowy Sącz - Krynica.
Siedziba Nadleśnictwa Nawojowa znajduje się w miejscowości Nawojowa nr 229
Ogólna powierzchnia lasów własności Skarbu Państwa zarządzanych przez Nadleśnictwo Nawojowa wynosi 12 252,04 ha.
Nadleśnictwo pełni nadzór nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa o powierzchni około 7 700 ha.
Nadleśnictwo tworzy 1 obręb leśny podzielony na 12 leśnictw oraz 1 Gospodarstwo Szkółkarskie.
Obręb Nawojowa obejmuje leśnictwa: Królowa, Bogusza, Florynka, Kamianna, Berest, Kotów, Roztoka, Nowa Wieś, Łabowa, Feleczyn, Barnowiec, Homrzyska oraz Gospodarstwo Szkółkarskie Feleczyn.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Projekt ochrony cisa
Projekt ochrony cisa
Projekt „Ochrona Cisa pospolitego i jego restytucja na terenie RDLP w Krakowie"
WARTOŚĆ PROJEKTU 1 847 633 PLN
DOFINANSOWANIE Z UNI EUROPEJSKIEJ 1 357 110 PLN
W Nadleśnictwie Nawojowa do końca 2014 roku realizowany jest projekt pn. „Ochrona cisa pospolitego i jego restytucja na terenie RDLP w Krakowie". Projekt, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach POIiŚ i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który zakłada podjęcie kompleksowych działań obejmujących inwentaryzację istniejących stanowisk cisa, wybór populacji do rozszerzonej reprodukcji materiału sadzeniowego, utworzenie uprawy zachowawczej, poprawę warunków bytowania oraz odtworzenie zasobów cisa w ekosystemach leśnych.
Realizacja projektu ma skutkować wyprodukowaniem generatywnie i wegetatywnie 78 tysięcy sadzonek, pozyskaniem 15 kg nasion cisa pospolitego i 45 tysięcy sztuk zrzezów zielnych, wprowadzeniem 30 tysięcy sadzonek do upraw podokapowych, przeznaczeniem 15 tysięcy sadzonek na plantacje i zadrzewienia oraz zakupieniem przeszło 5 ha gruntów z naturalnymi stanowiskami cisa, które planuje się objąć ochroną rezerwatową.